Knihársky kurz - základy

 
  • 1 z 3
 
TERMÍN: 6.5.2022
 
Kurz sa bežne uskutočňuje každoročne na jar a jeseň.
Ak máte záujem, dajte nám o sebe vedieť mailom.
 
Chcete sa naučiť zviazať vlastnú knihu?
Ak máte radi papier, ručné tvorenie,
originálne diáre, zápisníky alebo skvostné krabičky...
... ste vítaní.
 
Podrobné informácie nájdete nižšie.
 
FOTOGRAFIE Z WORKSHOPU 2019
 
Dostupnosť Individuálna dodávka
Cena 67,50 € bez DPH
81 € / osoba
Kategória * Knihársky kurz *
Položka bola vypredaná...
 

Každý účastník si vyrobí svoju vlastnú šitú knihu, zápisník alebo album v tvrdých doskách s termorazbou, či iným zdobením a kazetu či krabičku. A tiež si každý v cene kurzu so sebou odnesie: šidlo, knihársku kosť,  praktickú nádobu naplnenú lepidlom a dostatočné možstvo rôzneho poťahového materiálu.

Prichystaný materiál na spracovanie bude: lepenka (rôzne hrúbky), papier (mnohé gramáže, predsádkový, ofsetový, razený, volumenový, archivačný, japonský...), poťahový materiál (rôzne druhy plátna, flokáž, poťahový papier, koža, koženky, ekokože, polyuretany...), termofólie, lepidlá, nite, nity, náradia. Každý účastník si vyberie podľa vlastných preferencií.

 

Konkrétne praktické spracovanie účastníkmi pod vedením lektorov:

  • klasické  zhotovenie knižného bloku
  • výroba knižných dosiek z rôznych poťahových materiálov
  • vsadenie knižného bloku do knižných dosiek
  • výroba stavaných krabičiek (poťahovaná kartonáž z hrubej lepenky)

 

Pred a popri práci budú účastníkom prezentované informácie aj o materiáloch, náradí a technologických postupoch so súbežne prebiehajúcou besedou zameranou na zachovanie kvality knihárskych výrobkov aj po dlhom čase používania. Všetky poskytnuté informácie, prezentované zručnosti a odovzdávané know-how odzrkadľujú našu vyše 25-ročnú reálnu prax, odborné vzdelanie, lásku ku knihe a papieru... a k Človeku ;). 

 

TERMÍN: 6.5. 2022; od 09,00 - 14,00 h
 
MIESTO:  knihárska dielňa našej spoločnosti v obci Mokrý Háj č. d. 708 (PSČ 908 65)
 
DOPRAVA: individuálna; ak prídete vlakom/busom/stopom do 5km vzdialeného mesta Skalica (909 01), vyzdvihnutie zabezpečíme - dajte vedieť
 
STRAVA: individuálna alebo si objednáme spoločnú donášku; voda, čaj, káva, keksík, príbor, riady budú k dispozícii
 
UBYTOVANIE: náš kraj ponúka veľa krás, a teda odporúčame túlačky až putovanie. Pomôžeme zabezpečiť ubytovanie v okolitých zariadeniach a/alebo ponúkame možnosť prespať na vlastnej karimatke alebo na útulnom "knihárskom" gauči pod našou strechou + teplo a toaleta zahrnuté.

Pridať hodnotenie
5
18x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
K Avatar autora | 7.5.2022
Kurz viazania kníh odporúčam každému, kto zvažuje, že sa doň prihlási. Skvelý kolektív lektoriek a pracovníčok. Úžasný prístup a ochota poradiť, pomôcť a posunúť vpred. Milá atmosféra, úžasné lektorky, cenné skúsenosti a vedomosti. Som veľmi rada, že som kurz absolvovala a ak by sa niekedy kurz poriadal aj pre mierne pokročilých "kníhviazačov" neváham ani sekundu :) Ešte raz veľmi pekne ďakujem za skvelú skúsenosť.
5
B Avatar autora | 28.10.2019
Ďakujem za výborný kurz viazania kníh. Toto remeslo ma veľmi zaujíma a tak som veľmi rada, že som absolvovala tento kurz aj napriek veľkej vzdialenosti. Kurz, lektorky a všetko ostatné bolo vynikajúce a veľa som sa naučila. Ďakujem aj za ústretový prístup a výbornú komunikáciu pred kurzom. Všetkým odporúčam.
5
Z Avatar autora | 27.10.2019
Chcem sa veľmi pekne poďakovať za príležitosť vstúpiť do nefalšovanej kníhviazačskej dielne, ale aj do tajov tohto remesla. Môj obdiv majú lektorky za trpezlivosť, láskavé usmernenie a vôbec prístup k remeslu ako takému. Zvlášť oceňujem pani Petru Kosíkovú za výborné organizačné schopnosti. Každému, kto miluje prácu s papierom odporúčam tento kurz. Je to nie len o viazaní kníh a lepení krabičiek, ale aj o práci s lepidlom a papierom ako takým. Neľutujem vzdialenosť, ktorú som merala a ani slnečný deň, ktorý bol vonku. Všetko dobré praje Zuzana
5
L Avatar autora | 26.10.2019
Kurzu sme sa aj so synom zúčastnili v októbri 2019. Každému, kto nielen miluje knihy, papier a všetko okolo, môžeme vrelo odporučiť. Mali sme úžasné lektorky aj s pani majiteľkou, ktoré boli veľmi milé, všetko dopodrobna predviedli, vysvetlili. Pomohli odstrániť menšie nedostatky. Je vidieť, že túto prácu milujú a to nadšenie a poznatky odovzdávajú ďalej. Vyrobili sme si úžasné dva zápisníky a krabičku z pevného materiálu. Odniesli sme si veľa zážitkov a pozitívnych dojmov. Už teraz vieme, že ak bude ďalší kurz, určite sa ho zúčastníme. Ďakujeme veľmi pekne.
5
I Avatar autora | 26.3.2019
Tento kurz bol úplne super. Chystal som sa naň už dlho :) a konečne sa to podarilo. Skvelá a uvoľnená atmosféra, ochotné a milé majsterky a niekoľko hodín odovzdávania know how ako na viazanie kníh. V tomto ateliéri sú skutoční odborníci a zodpovedia vám aj tie najpiplavejšie otázky. Každý z nás si zviazal dve knižky v tvrdej väzbe a úžasnú krabičku. Bonusová prehliadka skladu, ktorý dýcha tou pravou atmosférou starej knihárskej dielne, bola tiež skvelá. Ak by sa konalo pokračovanie tak už teraz sa hlásim ;)
5
MV Avatar autora | 26.3.2019
Dakujem este raz za uzasny zazitok pri vlastnom tvoreni! Velmi prijemna atmosfera vladla pocas celeho kurzu. Lektorky boli velmi ochotne, mile a usmievave :) Odovzdali nam svoje know-how a my sa teraz mozeme pustit do vyroby aj doma! Este raz velka vdaka a obdiv vasej praci! Nech sa vam dari!
5
MS Avatar autora | 22.10.2018
Ďakujem Vám za krásnu sobotu, pre mňa veľmi, veľmi prínosnú. Odniesla som si vlastnoručne spravené knižky a škatuľku, teraz sa len chválim a každému doma ukazujem :) sama by som sa do toho nepustila, ďakujem za individuálny prístup a pohodu. Držím palce, nech vám tá trpezlivosť a energia vydrží.
5
ĽD Avatar autora | 22.10.2018
Bolo to skvelé. Kurz mi poskytol informácie v tak vysokej kvalite, že nebudem mať väčšie ťažkosti vyhotoviť knihu či diár samostatne.
5
A Avatar autora | 5.4.2018
Okrem profesionálneho vybavenia a neopakovateľnej atmosféry knihárskej dielne bol dozaista najväčším prínosom pre kurz kolektív skvelých ľudí pod vedením p. Kosíkovej, na ktorých bolo vidno zanietenie, s ktorým sa venujú svojej práci. S ochotou a trpezlivosťou previedli každého účastníka kurzu celým procesom výroby knihy. Osobitne oceňujem individuálny prístup aj praktické tipy pri výrobe. Veľkou výhodou a tiež prínosom pre nás bola možnosť 'dotknúť sa' rôznych knihárskych materiálov, ktorých je na trhu nepreberné množstvo, a získať v nich základnú orientáciu. Kurz určite odporúčam každému záujemcovi o knihárske remeslo, ktorý rád nazrie do zákulisia výroby tradičných kníh, ale aj iných knihárskych výrobkov. Ďakujem :-)
5
A Avatar autora | 17.3.2018
Dnešný deň na knihárskom kurze bol úžasný. Naučil som sa viazať jednoduchú knihu, urobiť krabičku, dozvedel som sa mnoho zaujímavých informácií, pracovných postupov a rád, dostal som študijný materiál a náradie aby som mohol pokračovať v práci aj doma. A to všetko umocnené ochotným a citlivým prístupom knihárok ateliéru, ktoré nás zasväcovali do tajov remesla, ktoré povýšili na umenie. Prehliadku skladu som absolvoval v nemom úžase, toľko "pokladov" som už dávno nevidel. Osobitne chcem poďakovať pani Petre Kosíkovej za super nápad robiť tieto kurzy pre začiatočníkov, ako aj za osobný podiel na dnešnom vydarenom dni. Hodnota kurzu vysoko prevyšuje jeho cenu a ak bude v budúcnosti pokračovanie, určite sa zúčastním.
5
M Avatar autora | 15.9.2017
Na tomto kurze sa mi veľmi páčilo, chcela som sa naučiť šiť knihu. A naučila som sa o mnoho, o mnoho viac, aj keď musím priznať, že pôvodne som vôbec nechcela robiť ešte aj krabicu - kazetu, ale keď som to videla na živo, tak som sa zaľúbila a od vtedy ich vyrábam doma jedna radosť. :-). Veľké plus pre mňa bola prehliadka skladu, kde som si mohla materiál obchytať a poobzerať, lebo cez pc to naozaj nie je ONO. Veľké ďakujem za tento kurzík a dúfam že vymyslíte aj pokračovanie, rada by som prišla (260 km :-) )
5
K Avatar autora | 14.9.2017
Tento kurz môžem len odporučiť. Skvelá organizácia, autentické priestory, teoretické a hlavne praktické ukážky výroby na veľmi zrozumiteľnej úrovni pre každého. Okrem nových znalostí som si odniesla aj kopu praktického náradia, ktoré využívam dodnes. Milí, ochotní a trpezliví ľudia všade navôkol, ďakujem za príjemne strávený deň :)
5
M Avatar autora | 12.9.2017
Kuzu som sa v marci zucastnila. Bola som velmi spokojna s organizaciou a hlavne s informaciami a praktickymi radami. Kurz bol pripraveny na vysokej urovni. Kurz viedli mily a ochotny ludia odpovedat na vsetky otazky a hlavne aj na tie co nesuviseli priamo s kurzom pre zaciatocnikov. Velmi rada sa zucastnim dalsieho kurzu ak by sa nahodou robil - vyssi stupen - nadstavba na zakladny kurz . Este raz dakujem....