Knihársky kurz - základy (G)

 
  • 1 z 3
 
Ďalší plánovaný termín: september 2024
V prípade záujmu nás kontaktujte.  
 
Chcete si vedieť zviazať vlastnú knihu?
Ak máte radi knihu, papier, tvorenie...
... ste vítaní.
Podrobné informácie nájdete nižšie.
 
FOTOGRAFIE Z WORKSHOPU III
 
Dostupnosť OBJEDNAŤ MAILOM @
Cena 67,50 € bez DPH
81 € / osoba
Kategória KNIHÁRSKY KURZ ***
Položka bola vypredaná...
 

Každý účastník si vyrobí svoju vlastnú šitú knihu - zápisník v tvrdých doskách s prípadným zdobením a kazetu či krabičku. A tiež si každý v cene kurzu so sebou odnesie: šidlo, knihársku kosť, praktickú nádobu naplnenú lepidlom a dostatočné množstvo rôzneho poťahového materiálu.

 

Konkrétne praktické spracovanie účastníkmi pod vedením lektorov:

  • klasické zhotovenie knižného bloku
  • výroba knižných dosiek z rôznych poťahových materiálov (plátno, flokáž, koženka...)
  • vsadenie knižného bloku do knižných dosiek
  • výroba stavaných krabičiek (poťahovaná kartonáž z hrubej lepenky)

 

Pred a popri práci budú účastníkom prezentované informácie aj o materiáloch, náradí a technologických postupoch. Súbežne s kurzom prebieha beseda zameraná na udržanie kvality knihárskych výrobkov aj po dlhom čase používania. Všetky poskytnuté informácie, prezentované zručnosti a odovzdávané know-how odzrkadľujú našu vyše 25-ročnú reálnu prax, odborné vzdelanie, lásku ku knihe a papieru... a k Človeku ;). 

 

TERMÍN: september 2024 (rozsah 9:00 - 14:00 h)
 
 
DOPRAVA: individuálna; ak prídete vlakom/busom/stopom do 5km vzdialeného mesta Skalica (909 01), vyzdvihnutie zabezpečíme
 
STRAVA: individuálne alebo si objednáme spoločnú donášku; voda, čaj, káva k dispozícii
 
Pridať hodnotenie
5
31x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 15.4.2024
Kurz bol rozhodne zážitkom, a každému kto ľúbi knihy, určite niečo dá! Už len ten úžasný pocit, keď odchádzate s vlastnoručne vyrobenými knižkami, vo vlastnej krabičke.. a tiež s vedomosťami, ako si ich ešte raz a ešte raz zhotoviť, je skvelý! Atmosféra, pokyny, materiál, všetko na výbornú. Ďakujem. Kohipresu a samotným pracovníčkam prajem veľa úspechov a snáď niekedy znova dovidenia :)
5
B Avatar autora | 12.4.2024
Perfektne pripravený kurz, všetky materiály veľmi dobre pripravené, všetko vysvetlené tak, že doma si už len sadnúť za stôl a zviazať knižku Pre milovníkov kníh a papiera určite povinné :)
5
D Avatar autora | 9.10.2023
Knihársky kurz, ktorého som sa zúčastnil, môžem hodnotím na výbornú. Musím skonštatovať, že kurz splnil v plnom rozsahu moje očakávania a dokonca ich aj v mnohom predčil. Všetci, ktorí nás sprevádzali kurzom boli ku každému veľmi milí a trpezliví. Všetko dôkladne vysvetlili a boli nám stále nápomocní. Odpovedali nám na všetky naše zvedavé otázky. K veľmi dobrému pocitu z kurzu prispela aj príjemná až rodinná atmosféra. Milo ma prekvapilo, že lásku ku knihám a ku knihárskemu remeslu si nachádzajú nielen ženy, ale aj muži z rôznych profesií.
5
A Avatar autora | 8.10.2023
Kurz hodnotím na jednotku. Prijemná atmosféra, profesionálny prístup, všetko pekne prichystané. Lektorka vysvetlila cely postup, následne názorne ukázala. Kurz určite doporučujem všetkým, ktorým učarovala kniharina tak ako mne, ale aj tým, ktorí ešte váhajú k pričuchnutiu knihviazačstva. Odchádzala som odtiaľ s veľmi príjemným pocitom, naučila som sa niečo nové a krásne - ako si zviazať vlastnú knihu :) ďakujem ešte raz
5
M Avatar autora | 8.10.2023
Pošťastilo sa mi absolvovať pár kurzov, hoc iného tematického zamerania, no tento môžem s plnou vážnosťou nazvať jedným z najvydarenejších. Nebanujem ani dlhého cestovania, ani hodín strávených s týmito príjemnými ľuďmi, bolo to nádherné a poučné. Veľká Vďaka. P.S. Už sa teším na budúci rok, na kopskú väzbu. 😇😃😇
5
P Avatar autora | 7.10.2023
Čas v ateliéri bol ozaj veľmi príjemný a motivujúci. Bol to výborný deň. Ďakujem ! Dopriať si kurz kníhviazačstva úprimne odporúčam. Je to krásne remeslo.
5
M Avatar autora | 7.10.2023
Kurz bol absolútne skvelý. Veľmi príjemná atmosféra, priateľský a profesionálny prístup. Pani lektorky spoločne s pani majiteľkou boli neskutočné a pokojne by som si deň v takejto atmosfére s vôňou materiálov a kníh zopakovala kedykoľvek znova. Každá otázka bola zodpovedaná a informácie veľmi nápomocné a rozhodne stáli za to. Ďakujem krásne ešte raz za účasť na tomto kurze a tomu, že to robíte.
5
L Avatar autora | 23.4.2023
Výborný kurz v príjemnej atmosfére. Napriek tomu, že som cestovala z väčšej diaľky ani trochu to neľutujem. Veľmi pekne ďakujem za ochotu lektoriek a želám plno spokojných klientov. Ja som si odniesla obrovskú chuť tvoriť a preto je skvelé, že som si potrebné veci hneď objednala na e- shope. Je úžasné, že niekto predáva toto remeslo aj ďalším generáciam. Vďaka.
5
A Avatar autora | 18.4.2023
Veľmi odporúčam pre všetkých, ktorých zaujíma kniha a ktorí radi tvoria. Lektorky sú veľmi priateľské, ochotné a nápomocné a z dielne odídete s vlastnoručne zviazaným zápisníkom, s novými vedomosťami a zručnosťami a hlavne s veľkou motiváciou tvoriť. Bol to skutočne príjemne aj užitočne strávený čas. Neviem, či ešte niekto ďalší na Slovensku takýto kurz pravidelne organizuje, každopádne Ateliéru knihy zaň patrí veľká vďaka.
5
R Avatar autora | 16.4.2023
Výborný kurz pre každého milovníka kníh a tvorenia, ktorý Vás naučí všetko čo sľubuje a kopu ďalšieho navyše. Úžasná atmosféra a plné dúšky praktických rád od lektoriek, ktoré svojmu remeslu nielen rozumejú ale prenesú na Vás aj kus lásky k tomuto kumštu. Osobne zvlášť oceňujem prístup a ústretovosť pani vedúcej a jej ocina. Ešte raz veľká vďaka!
5
EK Avatar autora | 15.4.2023
Ďakujem pekne za výborný kurz. Som spokojna a určite ho odporúčam. Lektorky boli velmi milé, nápomocné, ochotné poradiť a odpovedať na každú moju otázku. Z kurzu som si odniesla nové zručnosti, techniky a hlavne ešte väčšiu chuť tvoriť, vyrábať :-) Ďakujem
5
K Avatar autora | 15.4.2023
Kurz mi poskytol presne to, čo som sa chcela naučiť. Lektorky sú profesionalky s hlbokymi vedomosťami a veľmi milou a ochotnou povahou pomocť a naučiť. Na tento kurz, by som sa bez váhania hocikedy prihlásila, nehovoriac o tom, že den stráveny medzi šikovnymi, milymi a pozitivne naladenymi ľudmi je vždy veľke plus po pri získanych vedomostiach a zazitkoch. Ďakujem krásne.
5
K Avatar autora | 19.10.2022
Môžem len potvrdiť všetky doterajšie pozitívne hodnotenia, na základe ktorých som sa na kurz vopred tešila a moje očakávania boli veľmi vysoké. Realita ich však ešte prekonala – zúčastniť sa tohto kurzu znamená stráviť deň v inšpiratívnej spoločnosti ľudí, ktorí k svojej práci pristupujú nielen s profesionalitou a šikovnosťou, ale aj s kreativitou, zanietenosťou a radosťou. Zároveň je to príležitosť dozvedieť sa niečo o fascinujúcom knihárskom remesle a najmä, získať nové zručnosti, ktoré potom možno ďalej rozvíjať pre vlastnú radosť a potešenie z tvorenia. Atmosféra knihárskej dielne je doslova podmanivá, a tak ako píšu ostatní absolventi kurzu, aj ja sa kedykoľvek v budúcnosti poteším príležitosti sa do nej vrátiť. Veľmi pekne ďakujem za úžasný zážitok!
5
JB Avatar autora | 14.10.2022
Kurz odporúčam každému milovníkovi tvorenia. Vhodné aj pre úplných začiatočníkov, ktorí o knihárčine nemajú veľa vedomostí. Kurz viedli šikovné a veľmi milé odborníčky, ktoré nám s radosťou pomohli, keď sme si nevedeli rady. Vysvetlili a ukázali nám všetko potrebné a zodpovedali nám všetky naše otázky. Dúfam, že bude niekedy Kurz aj pre pokročilých a že budem mať možnosť znova sa vrátiť do úžasného ateliéru a naučiť sa nové veci. Neskutočne ďakujem za skvelý Kurz a prístup. Odporúčam všetkými 10!
5
K Avatar autora | 7.5.2022
Kurz viazania kníh odporúčam každému, kto zvažuje, že sa doň prihlási. Skvelý kolektív lektoriek a pracovníčok. Úžasný prístup a ochota poradiť, pomôcť a posunúť vpred. Milá atmosféra, úžasné lektorky, cenné skúsenosti a vedomosti. Som veľmi rada, že som kurz absolvovala a ak by sa niekedy kurz poriadal aj pre mierne pokročilých "kníhviazačov" neváham ani sekundu :) Ešte raz veľmi pekne ďakujem za skvelú skúsenosť.
5
B Avatar autora | 28.10.2019
Ďakujem za výborný kurz viazania kníh. Toto remeslo ma veľmi zaujíma a tak som veľmi rada, že som absolvovala tento kurz aj napriek veľkej vzdialenosti. Kurz, lektorky a všetko ostatné bolo vynikajúce a veľa som sa naučila. Ďakujem aj za ústretový prístup a výbornú komunikáciu pred kurzom. Všetkým odporúčam.
5
Z Avatar autora | 27.10.2019
Chcem sa veľmi pekne poďakovať za príležitosť vstúpiť do nefalšovanej kníhviazačskej dielne, ale aj do tajov tohto remesla. Môj obdiv majú lektorky za trpezlivosť, láskavé usmernenie a vôbec prístup k remeslu ako takému. Zvlášť oceňujem pani Petru Kosíkovú za výborné organizačné schopnosti. Každému, kto miluje prácu s papierom odporúčam tento kurz. Je to nie len o viazaní kníh a lepení krabičiek, ale aj o práci s lepidlom a papierom ako takým. Neľutujem vzdialenosť, ktorú som merala a ani slnečný deň, ktorý bol vonku. Všetko dobré praje Zuzana
5
L Avatar autora | 26.10.2019
Kurzu sme sa aj so synom zúčastnili v októbri 2019. Každému, kto nielen miluje knihy, papier a všetko okolo, môžeme vrelo odporučiť. Mali sme úžasné lektorky aj s pani majiteľkou, ktoré boli veľmi milé, všetko dopodrobna predviedli, vysvetlili. Pomohli odstrániť menšie nedostatky. Je vidieť, že túto prácu milujú a to nadšenie a poznatky odovzdávajú ďalej. Vyrobili sme si úžasné dva zápisníky a krabičku z pevného materiálu. Odniesli sme si veľa zážitkov a pozitívnych dojmov. Už teraz vieme, že ak bude ďalší kurz, určite sa ho zúčastníme. Ďakujeme veľmi pekne.
5
I Avatar autora | 26.3.2019
Tento kurz bol úplne super. Chystal som sa naň už dlho :) a konečne sa to podarilo. Skvelá a uvoľnená atmosféra, ochotné a milé majsterky a niekoľko hodín odovzdávania know how ako na viazanie kníh. V tomto ateliéri sú skutoční odborníci a zodpovedia vám aj tie najpiplavejšie otázky. Každý z nás si zviazal dve knižky v tvrdej väzbe a úžasnú krabičku. Bonusová prehliadka skladu, ktorý dýcha tou pravou atmosférou starej knihárskej dielne, bola tiež skvelá. Ak by sa konalo pokračovanie tak už teraz sa hlásim ;)
5
MV Avatar autora | 26.3.2019
Dakujem este raz za uzasny zazitok pri vlastnom tvoreni! Velmi prijemna atmosfera vladla pocas celeho kurzu. Lektorky boli velmi ochotne, mile a usmievave :) Odovzdali nam svoje know-how a my sa teraz mozeme pustit do vyroby aj doma! Este raz velka vdaka a obdiv vasej praci! Nech sa vam dari!
5
MS Avatar autora | 22.10.2018
Ďakujem Vám za krásnu sobotu, pre mňa veľmi, veľmi prínosnú. Odniesla som si vlastnoručne spravené knižky a škatuľku, teraz sa len chválim a každému doma ukazujem :) sama by som sa do toho nepustila, ďakujem za individuálny prístup a pohodu. Držím palce, nech vám tá trpezlivosť a energia vydrží.
5
ĽD Avatar autora | 22.10.2018
Bolo to skvelé. Kurz mi poskytol informácie v tak vysokej kvalite, že nebudem mať väčšie ťažkosti vyhotoviť knihu či diár samostatne.
5
A Avatar autora | 5.4.2018
Okrem profesionálneho vybavenia a neopakovateľnej atmosféry knihárskej dielne bol dozaista najväčším prínosom pre kurz kolektív skvelých ľudí pod vedením p. Kosíkovej, na ktorých bolo vidno zanietenie, s ktorým sa venujú svojej práci. S ochotou a trpezlivosťou previedli každého účastníka kurzu celým procesom výroby knihy. Osobitne oceňujem individuálny prístup aj praktické tipy pri výrobe. Veľkou výhodou a tiež prínosom pre nás bola možnosť 'dotknúť sa' rôznych knihárskych materiálov, ktorých je na trhu nepreberné množstvo, a získať v nich základnú orientáciu. Kurz určite odporúčam každému záujemcovi o knihárske remeslo, ktorý rád nazrie do zákulisia výroby tradičných kníh, ale aj iných knihárskych výrobkov. Ďakujem :-)
5
A Avatar autora | 17.3.2018
Dnešný deň na knihárskom kurze bol úžasný. Naučil som sa viazať jednoduchú knihu, urobiť krabičku, dozvedel som sa mnoho zaujímavých informácií, pracovných postupov a rád, dostal som študijný materiál a náradie aby som mohol pokračovať v práci aj doma. A to všetko umocnené ochotným a citlivým prístupom knihárok ateliéru, ktoré nás zasväcovali do tajov remesla, ktoré povýšili na umenie. Prehliadku skladu som absolvoval v nemom úžase, toľko "pokladov" som už dávno nevidel. Osobitne chcem poďakovať pani Petre Kosíkovej za super nápad robiť tieto kurzy pre začiatočníkov, ako aj za osobný podiel na dnešnom vydarenom dni. Hodnota kurzu vysoko prevyšuje jeho cenu a ak bude v budúcnosti pokračovanie, určite sa zúčastním.
5
M Avatar autora | 15.9.2017
Na tomto kurze sa mi veľmi páčilo, chcela som sa naučiť šiť knihu. A naučila som sa o mnoho, o mnoho viac, aj keď musím priznať, že pôvodne som vôbec nechcela robiť ešte aj krabicu - kazetu, ale keď som to videla na živo, tak som sa zaľúbila a od vtedy ich vyrábam doma jedna radosť. :-). Veľké plus pre mňa bola prehliadka skladu, kde som si mohla materiál obchytať a poobzerať, lebo cez pc to naozaj nie je ONO. Veľké ďakujem za tento kurzík a dúfam že vymyslíte aj pokračovanie, rada by som prišla (260 km :-) )
5
K Avatar autora | 14.9.2017
Tento kurz môžem len odporučiť. Skvelá organizácia, autentické priestory, teoretické a hlavne praktické ukážky výroby na veľmi zrozumiteľnej úrovni pre každého. Okrem nových znalostí som si odniesla aj kopu praktického náradia, ktoré využívam dodnes. Milí, ochotní a trpezliví ľudia všade navôkol, ďakujem za príjemne strávený deň :)
5
M Avatar autora | 12.9.2017
Kuzu som sa v marci zucastnila. Bola som velmi spokojna s organizaciou a hlavne s informaciami a praktickymi radami. Kurz bol pripraveny na vysokej urovni. Kurz viedli mily a ochotny ludia odpovedat na vsetky otazky a hlavne aj na tie co nesuviseli priamo s kurzom pre zaciatocnikov. Velmi rada sa zucastnim dalsieho kurzu ak by sa nahodou robil - vyssi stupen - nadstavba na zakladny kurz . Este raz dakujem....