Zapomenuté knihařské dovednosti

 
  • 1 z 2
 

Zhrnutie poznatkov, skúseností a znalostí z knihárskeho remesla. Exkluzívne túto knihu ponúkame aj vo voľných zložkách, ktoré poskytujú možnosť realizácie vlastnej osobitej väzby.

Cena od 12,27 € bez DPH
od 13,50 € / ks
Kategória literatúra
Zvoľte variant
zviazaná Vypredané 13,50 € / ks
12,27 € bez DPH
voľné zložky Vypredané 14,40 € / ks
13,09 € bez DPH
 

Kniha uvádza texty publikované v časopisoch Československé knihařské listy, České knihařské listy a Knihař z rokov 1897 až 1933. Zachytáva teda klasické pôvodné remeselné postupy, návody a údaje o: výrobe škrobových papierov, mramorovaní kože a papiera, tepaní a rezaní do kože, tlač v lise práškovým bronzom a uhlovým papierom, príprave knihy k väzbe, náradí a strojoch, zlatej oriezke, varení škrobu, predsádke, opravách starých kníh, poťahovaní, oživovaní a konzervovaní koženej väzby, zhotovení knižnej dosky, polokoženej, koženej, papierovej a pergamenovej väzbe a mnohých iných technikách. Kniha je doplnená dobovými ilustráciami, vrátane ilustrácií dobových predajných inzerátov. Dielo tiež obsahuje poznámky pod čiarou, ktoré uvádzajú vysvetlenia dobových pojmov, ich dnešné názvy, hlbšie vysvetlenie uvedených pojmov a ďalšie informácie. Kniha je dostupná aj v nezviazaných dvojhárkoch/zložkách pre umožnenie vlastnej väzby.

ISBN: 978-80-86292-83-0, počet strán 340 (čierno-biele), väzba mäkká brožovaná, formát cca 21*15cm, jazyk český. Vydaná: december 2015

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: